Zúbožená fenka z rómskej osady v Šášovskom Podhradí
04/11/13
Ak niekto spoznáte zúbožená fenku, ktorej fotky sme pridali do našej fotogalérie, neváhajte nás prosím kontaktovat! Táto fenka ležala so silným zápalom maternice, z ktorej vytekal hnis v osade Šašovské Podhradie! Vyhladovaná a chorá sa dotiahla k cigánskemu obydliu, kde by dlho neprežila.Ten, kto sa jej zbavil (s velkou pravdepodobnostou množitel) takouto formou by v prípade, keby bola cipovaná, mal obrovské problémy, ale kedže naši poslanci Záhumenský, Martinák a Lehotský navrhli zrušit túto povinnost, môžeme sa len bezmocne prizerat, ako beztrestne niekto utýra psa!!!!!!!!
Pre náhlad do fotogalérie kliknite sem.

Počet návštev na stránke
30/10/13
Milí priatelia, pocet návštev na stránke, ktorý sa blíži k 3000 je úžasný a teší nás, že stránku nerobíme bez odozvy.

Novinky na našej stránke
29/10/13
Milí naši priatelia, touto cestou by sme Vám chceli oznámit, že stránku budeme po menšej prestávke postupne doplnat. Dúfame, že to bude co najviac štastných príbehov!

Novinky na stránke
17/02/13
Milí priatelia, touto cestou by sme Vás radi informovali, že sme aktualizovali a doplnili fotogalériu, ako aj sekciu Hladám domov, na ktorú by sme obzvlášt radi upriamili Vašu pozornost.

VÝZVA
26/11/12
Všetkým obcanom, ktorým nie je lahostajná krutost a bezcitnost voci bezbranným tvorom, ako sú aj zvieratá na Slovensku posielame túto VÝZVU! Aby písali ministerstvu pôdohospodárstva a vyzývali ministra na bezodkladné prijatie takého zákona na ochranu zvierat, ktorý nebude ústretovým voci rôznym mafiánskym skupinám chovatelov a množitelov zvierat (na ich vlastné  obohatenie),  ale aby naozaj chránil zvieratá! Aby prijali prísny zákon (a najmä vykonatelný v praxi),  ktorý by znemožnoval chov a držanie  spolocenských zvierat na retaziach, rôznych lanách, miniatúrnych kotercoch, chlievoch, pivniciach, garážach a podobne. Aby zakazoval nechávat zvieratá samé na opustených miestach. Aby bola presne taxatívne urcená výška  pokuty pre každého majitela psa, ktorý by bez povolenia na zriadenie chovnej stanice zvieratá rozmnožoval, (aby nedochádzalo ku korupcii zo strany kontrolných orgánov) aby boli dôsledne kontrolované povolené chovné stanice!!!
Aby každé spolocenské zviera bolo identifikovatelné (preukaz s fotografiou), aby bola povinná ich riadna  evidencia na mestských a obecných úradoch, aby bolo možné odhlásit spolocenské zviera len s potvrdením veterinára, ako bolo s ním naložené, povinnost správcu dane za psa vykonat 2x rocne kontrolu u chovatela, ako zviera žije. Dnešný zákon na ochranu zvierat je len zdrapom papiera, ktorý nie je možné uplatnit v praxi. Takéto skúsenosti máme vo svojej 10 rocnej praxi pri ochrane zvierat, pri podávaní trestných oznámení, stažnostiach na regionálnych veterinárnych správach a iných úradoch.

Julko na ceste do nového domova
03/11/12
Dnes sa konecne dockal nového domova aj psík JULKO (Mop, Bob). Dnes si ho prišiel vziat jeho nový majitel, p. Kubík zo Žiaru nad Hronom! Julkovi umrel majitel pred rokom a velmi dlho cakal na tento okamžik. Sme velmi štastní, že sa to podarilo!
Julko bol spociatku trochu nervózny, ale nakoniec velmi trpezlivý a procedúru ockovania a cipovania vydržal pokojne! Dokonca nemal problém ani s úpravou popruhov, ktoré mu na zaciatok kúpil jeho nový pán.
Každého psíka, ktorému nájdeme vhodný domov dáme na adopciu cipovaného, pretože od r.2013 je to povinné!

Hľadá sa beštia, ktorá nechala napospas osudu tieto 2 psíky‏
16/10/12
Prosíme obcanov, ktorí poznajú majitela týchto 2 psíkov, ktorých sa zbavil ich opustením pri vodárni medzi obcami Kremnické Bane a Krahule, aby kontaktovali OZ Súcit a Pomoc Kremnica.  Podávame trestné oznámenie na neznámeho páchatela za trestný cin opustenia zvierata a neposkytnutie veterinárnej starostlivosti!  Zvieratá sme našli v zúboženom stave na odlahlom mieste, keby nás neupozornili okoloidúci turisti, nemali šancu na prežitie pocas blížiacej sa zimy.

Záchranná akcia na Krahuliach pri Kremnici
14/10/12
Dnes, t.j. 14. októbra 2012, sme zachranovali z opustenej vodárne pri Krahuliach týchto 2 krížencov vlciaka, ktorých nejaký bezcitný gauner nechal napospas osudu! Upozornili nás na nich okoloidúci turisti a tak sme ich dnes spolu s p.Esterou po pociatocnej nedôvere a strachu naložili do auta a odviezli do kremnickej karanténky. Keby sa starostovia okolitých obcí /Krahule, Kremnické Bane, Kunešov, Nevolné, Stará Kremnicka/ viac starali o veci verejné, ako o svoje vlastné, tak by už dávno zabezpecili aspon 2 oplotené búdy (mini karanténku) na umiestnenie akútnych prípadov ako je tento. Je hanbou, že starostovia OcÚ nemajú žiadne útocisko pre opustené zvieratá, hoci vyberajú dane!!! Nevedú presnú evidenciu psov, nerobia žiadnu osvetu a už roky sa poliehajú len na útulky, dobrovolníkov alebo mestskú karanténnu stanicu, ktorí majú riešit tieto problémy! 
Psíky boli vychudnuté, ten bledší bol velmi bojazlivý, ale nakoniec sme získali aj jeho dôveru a tak sme ich naložili do kufra auta a vzali do kremnickej karanténky so súhlasom nácelníka MsP. Jeden má poškodené uško asi infekciou, tak ho zajtra berieme na ošetrenie k veterinárovi!
Dáme im mená po našich nebohých psíkoch Oskar a Samko.
Fotky sa nachádzajú vo fotogalérii.

Nová subsekcia na našej stránke s názvom Našli domov
07/10/12
Milí naši priatelia! S velkou radostou Vám oznamujeme, že na našej stránke pribudla nová (sub)sekcia, ktorá má názov Našli domov, kde budeme umiestnovat zábery príbehov so štastným koncom, t.j. psíkov a maciek, ktoré sa nám podarilo úspešne umiestnit. Dúfame a pevne veríme, že takýchto príbehov bude na Slovensku a celkovo vo svete len pribúdat. S pozdravom tím OZ Súcit a pomoc.
Odkaz na novú sekciu: http://www.sucitapomoc.sk/Nasli_domov.html

Nový domov pre fenku Sindy!!!
13/09/12
Dalšou skvelou novinkou je, že sa nám podarilo umiestnit našu krásnu trojfarebnú fenku Sindy, po ktorú si už v sobotu prídu noví majitelia zo Žiliny!!!
Naozaj skvelá správa, ktorá nás velmi teší!

Aktualizácie na stránke
03/09/12
Milí priatelia! Touto cestou by sme Vám chceli velmi radi oznámit skvelu novinku, ktorou je úspešné umiestnenie dvoch psíkov v Malackách, co nás neuveritelne potešilo. Fotky štastných psíkov, rovnako ako aj majitelov nájdete v sekcii príbehov. Takisto sme doplnili sekciu "Hladám domov".

Nová subsekcia na našej stránke
02/09/12
Milí naši priatelia!

Touto cestou Vám chcem oznámit, že na našej stránke sme pustili do obehu novú subsekciu s názvom "Hladám domov", ktorú budeme doplnovat len velmi neradi, no aj tak dúfame, že splní svoj úcel.
S nápadom prišla jedna ve
lmi milá pani, ktorá zareagovala na moju prosbu ohladom pripomienok k našej stránke.
Naši priaznivci a dúfame, že aj neprajníci si už urcite všimli aj pozmenený tzv. "zovnajšok" našej stránky, resp. titulnú stránku, na ktorej pozadie sme umiestnili naše hlavné krédo, ktorého znenie je "NECHCENÉ ZVIERATÁ NEMUSÍTE UTRÁCAT-DAJTE KASTROVAT FENKY A MACKY...".

Gagy 2012
27/08/12
Aktivisti OZ Súcit a Pomoc tento rok organizovali pocas Kremnických Gagov predaj triciek, suvenírov, hraciek a pod. aby získali financné prostriedky na kastrácie, ošetrovanie zvierat, krmivá, liecivá,cipovanie (od budúceho roka povinné) a pod. pre zvieratá z karanténnej stanice v Kremnici, ale aj zvieratá zo sociálne slabých rodín v Kremnici, rómskej osady pri ZH a okolitých obcí. Zároven robili osvetu ohladom kastracného programu a zákazu držania psov na retaziach!!!
Ako možno vidiet, mali sme aj štvornohých úcastníkov Gagov. Osvieženie im prišlo urcite vhod, pretože celý den slnko nemilosrdne pieklo. Vdaka okoloidúcim úcastníkom, ktorí nás financne podporili budeme môct aj tento rok robit kastrácie a zachranovat životy týraných a opustených zvierat! Velká VDAKA za ne!!!
Príslušné fotky nájdete v našej fotogalérii (kliknite na lavý ovládac, resp. pockajte)

Psík z Janovej Lehoty si súrne hľadá nový domov
17/07/12
Psík má 1,5 roka.Je priatelskej povahy. Súrne si potrebuje nájst nový domov. Ak sa mu domov nenájde pani ho dá utratit. Príslšné fotky sa nachádzajú na poslednej strane fotogalérie, ako aj na titlnej stránke. 

Zdravotný stav psíka Adexa po operácii
13/06/12
Milí naši priatelia a všetci milovníci štvornohých priatelov. Prinášame Vám jednu skvelú a potešujúcu novinku, ktorou je zlepšujúci sa zdravotný stav psíka Adexa po operácii nádoru na hlave. Rany po operácii sa mu hoja a psík už coskoro bude úplne fit. Velmi nás to teší. Dúfame tiež, že už coskoro sa s Vami budeme môct podelit aj o fotografie Adexa po operácii.
S pozdravom tím OZ Súcit a pomoc

!!!SÚRNE!!! PSÍK MOP SI SÚRNE POTREBUJE NÁJSŤ NOVÝ DOMOV
09/06/12
SÚRNE!!! Psík Bob (Mop), ktorému umrel majitel a ktorému sa po neúspešnej adopcii (foto s neúspešnou majitelkou) snažíme nájst vhodný domov. Psík má 2 roky, je velmi prítulný, milý ale žiarlivý na iného psíka! Fenku vo svojej prítomnosti akceptuje bez problémov. Výborne stráži a môže bývat aj v byte, pretože má jemnú srst ako pudel! Je zaockovaný a v prípade potreby ho dáme aj vykastrovat a zacipovat na náklady nášho OZ.
AK MÁTE ZÁUJEM A CHCELI BY STE SI PSÍKA MOPA ADOPTOVAT, ZAVOLAJTE NÁM PROSÍM NA CÍSLO 0903433024, POPRÍPADE 0905975646
SITUÁCIA JE NAOZAJ SÚRNA A KRITICKÁ, PRETOŽE MOPOVI IDE O HOLÝ ŽIVOT
(9. júna 2012)
V dolnej casti fotogalérie si urcite nezabudnite prezriet jeho cestu životom. Dúfame, že už coskoro si Mopa niekto adoptuje a budeme sa s Vami všetkými môct podelit o velkú radost.

Adex na operácii‏
05/06/12
V dolnej casti fotogalérie sa nachádzajú zábery z vcerajšej operácie Adexa (10 r.) z chráneného útulku v D.Trnávke, ktorý mal nádor na hlave.

Misia do "chráneného" útulku v D.Trnávke
01/06/12
Naša vcerajšia misia do "chráneného" útulku v D.Trnávke bola ako vidiet úspešná, všetky psíky sú v dobrej kondícii, cisté a zdravé. Na vysvetlenie slova "chránený útulok", starosta obce sa snažil psíkov vyviezt z obce bez nášho súhlasu. Ako vždy a všade na Slovensku prekážali "ctihodným obcanom"!!!  Jedlo im však nikto z nich nedaruje, radšej ho vyhodia do kontajnera. Jeden z nich (Adex) ide na operáciu nádoru na hlave. Veríme, že operácia sa podarí a všetko dobre dopadne! Fotky k tejto novinke nájdete v dolnej casti fotogalérie.

Operácia Macky
19/05/12
V máji 2012 sa fenka Macka podrobila operácii nádoru, ktorý mala pod prednou labkou. Zábery z operácie sa nachádzajú v sekcii príbehy.

Fotky fenky Macky
18/05/12
Milí priatellia OZ Súcit a pomoc, aktualizovali sme sekciu pribehov, kde sme pridali fotky fenky Macky.

Novinka na stránke v podobe google translate
25/03/12
Milí naši priatelia. Ako ste si urcite všimli, na našu stránku sme pridali HTML kód nástroja google translate pomocou ktorého chceme šírit osvetu v medzinárodnom rozsahu. Takisto by sme svetu chceli dat svetu vediet o príbehoch zvierat, ako aj priblížit našu cinnost ludom za hranicami Slovenskej republiky.

Fenka Lenka-Ryška
05/03/12
1.3.2012 sme zaviezli malú fenku Lenku do Topolcian, odkial ju prídu vziat až z Nemecka! Je mi to hrozne lúto, že som jej nedokázala nájst nový domov na Slovensku, ale situácia s umiestnovaním je taká kritická, že sa nám to za 5 mesiacov odkedy bola v karanténke nepodarilo!!! Som z toho neštastná, ale nedokážem to momentálne inak vyriešit. Veríme, že si ju adoptuje dobrá rodina a pockáme na prvé fotky!

Novinky pre február 2012
27/02/12
Milí naši priatelia, touto cestou Vám všetkým chcem podakovat za pomoc a slová podpory a priazne. Prinášame Vám rozšírenú sekciu príbehov, ci už sú smutné, alebo radostné so štastným koncom. Do sekcie príbehov môžete nahliadnut TU. Takisto Vám prinášame rozšírenú fotogalériu, ktorú nájdete TU. Obsah jednotlivých sekcií posúdte sami...

Psík Mop
14/02/12
Pomôžte nám prosím hladat domov pre Mopa. Psík je velmi smutný. Po Mopa si bohužial nikto neprišiel.... Býva zatial v provizórnych podmienkach u susedov v šope. Nemôžu si ho tam dlho nechat, tak ho koncom tohto týždna musíme previest do niektorého útulku. Chudák.

Šášovské Podhradie február 2012
14/02/12
Ako som dnes slúbila,  posielam fotky z rómskej lokality Š.Podhradie, ktorú sme "vycistili" formou kastrácií už v r. 2010. Bohužial naše snaženie vyšlo nazmar, pretože z lokality Kortina sem priniesli fenky, ktoré celý kolotoc nechcených šteniatok "roztácajú" opät. Veríme, že situáciu pomôžete posunút dalej a oslovíte kompetentných, ktorí tento problém už roky ignorujú! Dakujeme za vašu ochotu a spoluprácu! S úctou! Hricová Elena, predseda Oz Súcit a pomoc
Fotografie nájdete tu (v dolnej casti fotogalérie)

Aktualizácia telefónnych čísel
11/02/12
Hricová Mária          0903433024   Kremnica
Pracková Zlatka       0905975646   Žiar nad Hronom    

Ponuka spolupráce pri vyriešení problému na Kortine
11/02/12
Vážená redakcia (My-Petit Press a.s. ZH),
ako sme vás už informovali, vcera sa  aktivisti OZ Súcit a Pomoc pokúsili zmapovat situáciu v lokalite Kortina, ktorá už niekolko rokov traumatizuje obcanov mesta aj ochranárov! Naše obavy, že tam nájdeme vychudnutých až týraných psov sa zatial nepotvrdili a dokonca ako môžete vidiet aj na obrázkoch, psíkovia sú pomerne v dobrej kondícii. Co sme tam ale našli boli niekolkotýždnové šteniatka, ktoré sú dôsledkom absencie osvety a kastracného programu zo strany úradníkov mesta a miestnych ochranárov. Keby totiž ponúkli miestnym Rómom možnost bezplatnej kastrácie, zamedzili by tak nekontrolovatelnému množeniu psov. Nechápeme, preco im údajne Rómovia odmietli dat kastrovat fenky, ked našim aktivistom sa podarilo na kastrácii s nimi dohodnút! Ak totiž pracovnícka útulku prišla za nimi a nadradeným spôsobom jednala s majitelmi psov, títo odmietli spolupracovat!!!
Naši aktivisti "vycistili" formou kastrácií aj inú lokalitu Žiaru nad Hronom a to je Šašovské Podhradie, kde s nimi ochotne spolupracovali už v r. 2010 a dali všetky fenky vykastrovat. Nafotený materiál máme k dispozícii.
Nejde nám totiž o žiadnu publicitu nášho OZ, ani spolocenské uznanie, ale o skutocnú ochranu zvierat. Nikto z nás totiž nepoberá za túto cinnost žiadny plat ani odmeny. Preto nám naozaj záleží na tom, aby boli útulky prázdne a pocet odchytených zvierat v co najväcšej miere minimalizovaný. Vysoký pocet odchytených zvierat a umietnených v útulkoch nie je dobrou vizitkou pre žíiadne mesto a ani ochranárov.  S úctou  Hricová Elena - predseda OZ

Fotografie k textu nájdete tu.

Článok o psíkovi Mopovi uverejnený v denníku Nový Čas
07/02/12
Fotokópiu clánku si môžete precítat tu.

Pomôžte zvieratám poukázaním 2% z Vašich daní
03/02/12
Pomôžte zvieratám poukázaním 2% z Vašich daní, aby sme aj v tomto roku mohli poskytnút pomoc vyhodeným, hladným, zanedbaným a inak týraným zvieratám.

Už devät rokov im pomáhame ako
Dobrovolníci a môžeme to robit len vdaka Súcitným a Dobrosrdecným darcom!
Budete patrit medzi nich aj VY?

Názov:                           OZ Súcit a pomoc
Právna forma:              Obcianske združenie
ICO:                               37948725
Adresa:                         Štefánikovo námestie 21/16, 96701
                                       Kremnica

Záchranársku cinnost robíme bez nároku na akúkolvek financnú odmenu a získané financné prostriedky používame na kastrácie, ošetrovanie zvierat, krmivo, ockovania, liecivá, adopcie zvierat a osvetu!

Pomôžte nám zdieľať odkazy našej stránky pomocou Facebooku
22/01/12
Milí priatelia, touto cestou sme vám chceli predstavit novinku na našej stránke, ktorou je HTML aplikácia v podobe loga Facebooku. Konkrétnu stránku, na ktorej sa nachádzate, tak môžte podla uváženia zdielat s priatelmi a blížnymi jedným jediným kliknutím na toto logo. Pomôžte nám šírit osvetu a odkaz na najväcšej sociálnej sieti a pomôžte tak opusteným zvieratám.

Rozširovanie fotogalérie a sekcie príbehov
12/01/12
Milí naši priatelia, týmto vám všetkým chceme dat na známost, že postupne rozširujeme našu fotogalériu, ako aj sekciu príbehov.

Novinky
29/11/11
Milí priatelia, predkladáme Vám fotky dvoch suciek, ktoré sú umiestnené v karanténnej stanici v Kremnici a ktoré prosia o nové domovy.
Menšia hnedá - Ryška -je ešte šteniatko, asi 7-8 mesacné, kríženec jazvecíka, velmi hravá, bystrá a milá. Je odcervená, odblšená aj zaockovaná.
Väcšia trojfarebná - Sindy - je asi 1-2 rocná, kríženec, milá, poslušná, ale trochu bojazlivá. Je tiež odblšená, odcervená a zaockovaná.
Obidve fenky sú vykastrované, aby sa predchádzalo nechceným a vyhodeným psom po meste a okolí.
Kastrovaním feniek a maciek sme znížili pocet túlavých a vyhodených zvierat v Kremnici a okolí na minimum.
V tomto roku sme dali vykastrovat 102 zvierat!
Záujemcovia o fenky nech sa prihlásia na tel. c. 0903433024 alebo 0456795193.
V žiadnom prípade však nedarujeme zvieratá majitelovi, ktorý nemá oplotený pozemok a chcel by ich priviazat retazou k búde, alebo zatvorit na celý život do voliéry!
VIAC FOTOGRAFIÍ V SEKCII FOTOGALÉRIA

Reakcia OZ Súcit a pomoc na odvysielanú kritiku v relácii Reflex, zameranú na činnosť Slobody zvierat
04/12/11
Vážený kolektív Slobody zvierat,

nedá nám, aby sme nezaujali svoj postoj k medializovanej kritike vašej cinnosti. Je pravda, že SZ je jednou z najstarších organizácií na Slovensku, ktorá sa zaoberá ochranou zvierat a ktorá nás reprezentuje aj smerom k zahraniciu. Je pravda, že za tie dlhé roky pri presadzovaní kvalitného a najmä v praxi použitelného zákona na ochranu zvierat SZ nedosiahla takmer žiadne výsledky, co má za následok katastrofálnu situáciu všetkých zvierat u nás. Ale toto sme už v roku 2006 vo verejnom televíznom vystúpení kritizovali. Poukázali sme na to, že SZ vôbec nespolupracuje s ostatnými ochranárskymi združeniami na Slovensku, že ignorujú všetky pripomienky a ostatným ochranárom vôbec nepomáha, že nehospodárne nakladajú s peniazmi láskavých ludí, ktorí darujú svoje peniaze na záchranu zvierat, že si vôbec nedajú námahu hájit práva zvierat. Máme osobné skúsenosti s cinnostou SZ od jej zaciatku až doteraz. Už v roku 2006 sme sa listom o pomoc obrátili aj na niektoré osobnosti, o ktorých sme si mysleli, že by nám pri zmene spolocenského postoja a v cinnosti na ochranu zvierat mohli byt nápomocní. Medzi nimi bola aj pani Jana Hospodárová, ktorá nám žial na našu prosbu ani neodpovedala. Preto nás velmi prekvapuje, že teraz, ked sa po nástupe nového vedenia v SZ  k o n e c n e  zacali veci hýbat správnym smerom, evidentne sa zlepšila spolupráca s ostatným ochranármi (tými, co o to stoja a len pasívne necakajú na to, co vyrieši SZ), zacal sa realizovat projekt kastrácií, ktorý má obrovský význam na zníženie poctu nechcených zvierat, zvýšila sa aktivita SZ smerom k ovplyvnovaniu postoja verejnosti k ochrane fauny, teraz sa všetci tí, ktorí v SZ už boli a neurobili smerom k lepšiemu za tie roky nic, nehanebne dožadujú nápravy a zmien. Kritizovat mali vtedy, ket tam pracovali a poberali plat za nieco, o com sú presvedcení, že bolo velmi zlé.

     V poslednom období boli naši aktivisti v SZ už niekolkokrát. Vyjadrovali sa o stave v SZ po nástupe nového vedenia kladne, zmenil sa aj postoj vedenia k verejnosti, zlepšili sa podmienky i starostlivost o odchytené zvieratá. Pani Dugovicová promptne reaguje na pripomienky k cinnosti personálu SZ, ktoré vyjadruje verejnost. Pripomienky na jeho cinnost však treba uplatnit správnym smerom a správnom case. Pani Dugovicová bude mat možno viac štastia pri personálnom obsadzovaní v SZ, aby sa odstránili prípadné nedostatky aj v tomto smere.
Program kastrácií, ktorý zacala SZ realizovat je velmi nárocný. Preto vyzývame všetkých, ktorým na zlepšení stavu v ochrane zvierat záleží, aby zmenili svoje deštruktívne postoje a zacali pomáhat pri jeho realizácii, prípadne jeho propagácii vo verejnosti, ako aj pri zmene zákona na ochranu zvierat (povinné trvalé oznacovanie zvierat, povinná kontrola chovu zvierat napr. správcom dane, zníženie dane pre kastrované zvieratá, zákaz držania spolocenských zvierat na retaziach, umiestnovanie zvierat na opustené miesta clovekom a pod.). Áno, je ešte vela vecí, ktoré musí SZ vo svojej cinnosti zmenit, aby sa zlepšil postoj ludí na Slovensku voci zvieratám, zlepšili sa životné podmienky zvierat, aby Slovensko prestalo byt v ý v o z c o m zvierat do zahranicia.

     Naše OZ je živým príkladom toho, že kastrácie sú hlavnou cestou a majú obrovský význam pri znižovaní poctu nechcených a túlavých zvierat. Len od zaciatku t.r. sme za pomoci SZ dali vykastrovat 75 zvierat a pocet túlavých zvierat v našom okolí sa
z n í ž i l  na minimum. Vdaka dôslednej evidencii, ktorú si roky vedieme môžeme potvrdit a dokázat, že toto je tá správna cesta.

V Kremnici, 25.7.2011                                                          Hricová Elena - predseda OZ
                                       
                                                       Súcit a pomoc, Kremnica